1996 yılında, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde yerel bir sigorta şirketi olarak hizmete giren Segure Insurance Ltd., uzun yıllara dayanan deneyimi, kalitesi ve üstün hizmetleriyle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde sigorta sektörüne yepyeni bir boyut getirmiştir.

Segure Insurance Ltd.'in ana amacı, sigorta konusundaki maksimum kalitedeki hizmetleriyle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde sektörün yolunu açmak, pazar payını büyütmek ve uluslararası platformda, bölgenin sektör gücünü artırmaktır. 

Segure Insurance Ltd., 'ÇAĞDAŞ SİGORTACILIK' ana söylemiyle; trafik, kasko, yangın, nakliyat, kaza, mühendislik, sorumluluk sigortası branşlarıyla 24 yıldır hizmet vermektedir. 

Evrensel değerlerin farkında olan bir bilinçle, sigortacılık kalitesini, dünya standartlarına çekmeyi hedefleyen, güven ilkesinden asla taviz vermeden, hızlı, güvenilir ve aktif bir yapılanmaya sahip olan Segure Insurance Ltd. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin her bölgesindeki acentelikleriyle önemli bir hizmet gücüne sahiptir.

Misyon - Vizyon

En önemli misyonumuz “hizmet verdiğimiz her alanda en iyi” olmaktır!

En iyi olmaktan anladığımız ise; sigortalılar tarafından tercih edilen ve müşterinin maksimum mutluluğunu sağmış,çevresine duyarlı ve kurallara saygılı, referans gösterilen bir şirket olmak…

Bu amaçlar için benimsediğimiz temel ilkeler; müşterilere hizmet kalitesi ile birlikte değerlendirildiğinde rekabetçi ürünler sunmak.

Satış öncesi hizmetlerde (Risk Yönetimi) ve satış sonrası hizmetlerde (Hasarv Ödemesi) hızlı olmak, daima ulaşılabilir olmak, her zaman ve her alanda en iyiyi  sunabilmek, yaratıcı, yenilikçi düşünmek, en son teknolojiyi kullanmak ve böylece güven duyulan bir şirket olmaktır.

İşte bu misyonla yola çıkıyoruz ve vizyonumuz da şudur; “Yaşamın risklerini müşterilerimiz yerine biz taşıyoruz!”